Słownik-kolorowanka do nauki alfabetu

Od 24.02.2022 żyjemy w zupełnie nowej rzeczywistości, o którą nikt tak naprawdę nie prosił. Wtedy pierwszego dnia napisałam „Czytaj. Kontestuj. Myśl. Na ile możesz – działaj.”

Pierwsze dni to był zupełnie inny rodzaj działania, ale gdzieś z tyłu głowy siedziała myśl „co jeszcze”. Aż przypomniałam sobie, że jako kilkulatka zaczynająca przygodę z językiem angielskim miałam bardzo prostą kolorowankę. Kolorowankę bazującą na alfabecie. Na każdej stronie jedna litera i kilka obrazków wraz ze słówkami. Teraz chcę pomóc ukraińskim dzieciom w rozpoczęciu nauki języka polskiego. I tak powstał Alfabet do kolorowania w wersji polsko-ukraińskiej. Kolorowanka jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych dzieci oraz tych, które nie miały wcześniej kontaktu z językiem polskim. Celem kolorowanki jest przybliżenie, w prosty sposób, naszego alfabetu

Zależy mi, żeby ta kolorowanka trafiła do jak największej ilości dzieci/nauczycieli/wolontariuszy więc jeśli znasz kogoś komu może się przydać – śmiało wyślij link do tej strony.

Po pierwszych rozmowach wiem, że pojawi się jeszcze przynajmniej kilka kolorowanek i wpis na pewno będzie aktualizowany.

Pliki do pobrania

Kolorowanka powstała w dwóch wersjach. Obydwa pliki najlepiej drukować w formacie A4.

W pierwszej wersji mamy pojedyncze strony. Myślę, że najlepiej sprawdzą się w przypadku maluchów. Obrazki są duże i pomalowanie całej powierzchni może zająć najmłodszym dzieciom sporo czasu ;)

Druga wersja składa się z rozkładówek – na arkuszu A4 mieszczą się dwie strony kolorowanki. Obrazki są nieco mniejsze, ale nie tracą na czytelności. Myślę, że dobrze sprawdzą się w klasach przygotowawczych – szczególnie w przypadku dzieci, które nie miały wcześniej styczności z językiem polskim.

Matematyczka z humanistycznym zacięciem. Na co dzień zajmuję się mediami społecznymi i projektowaniem graficznym. Po godzinach staram się przekonać wszystkich wokół, że matematyka jest fascynująca i nie taka trudna jak się wydaje.
Scroll to top